2010 m. balandžio 16 d., penktadienis

Vizos ir leidimas gyventi TurkijojeTuristams keliaujantiems i Turkija uz vizas jau nebereikia moketi ir tai ko gero jau nebe naujiena. Tiesiog kelis menesius po pasirasytos sutarties siek tiek buvo techniniu nesklandumu, taciau siuo metu turistiniais tikslais atvaziuojantys Lietuvos pilieciai gali Turkijoje vieseti 90 dienu per 180 dienu laikotarpyje. Taciau jei taip jau nutiks, kad jus del kazkokiu priezasciu norite ar turite pasilikti salyje noreciau pasidalinti savo asmenine patirtimi per biurokratu labirintus igyjant leidima gyventi Turkijoje.
Tai visai nera sudetinga nepaisant to jog jus nesate Turkijos piliecio teiseta sutuoktine. Ko jums prireiks:
 • uzpildytos formos, kuria galite rasti http://yabancilar.iem.gov.tr/
 • nepasikuklinkite tureti su savimi daugiau nei 4 fotografijas
 • Jusu pasas
 • Jusu banko saskaita arba valiutos keitimo kvitelis, kuriama rodoma, kad turite pakankama pinigu suma pasilikti salyje. Kiekvienam menesiui reikia parodyti po 1000 USD (tiesa tai gali buti liros atitinkancios ta suma). Taigi dauginame 1000 USD is norimu pasilikti menesiu skaiciaus. 
 • Jusu adresas ar nuomos sutartis ar viesbucio rezervacija
 • na ir pagal menesiu skaiciu priklauso mokestis siuo metu uz leidima gyventi metams reikia moketi: 650 Turkijos liru. Daugiau informacijos rasite http://yabancilar.iem.gov.tr/harc.gif
Taciau jei jus esate ar tapote Turkijos piliecio zmona, jums reikes:

 • uzpildytos formos, beje ja reikes pildyti kaskart prasitesiant leidima gyventi
 • 4 fotografiju, nors gali paprasyti ir daugiau, taip pat reikes pateikti kaskart prasitesiant leidima gyventi
 • Jusu pasas
 • Santuokos liudijimas, dar kitaip vadinamas Evlilik Cuzdan
 • ir zinoma mokestis priklausomai nuo laikotarpio, deja santuoka nesuteikia jokiu lengvatu... Kainas rasite cia http://yabancilar.iem.gov.tr/harc.gif
Tai tiek to vargo. Priklausomai nuo vietoves ir pareiginu spartos jums nurodoma per kiek laiko bus isduotas leidimas gyventi. Mano kaime ji sutvarko per menesi, Stambule kiek teko girdeti tai vyksta daug greiciau.

Visiems linkiu ramybes ir kantrybes siuose turkiskos biurokratijos labirintuose.

5 komentarai:

mindaugasma rašė...

Pries dvi savaites pratesiau leidima gyventi TR. Pinigu suma,kuria reikejo rodyti - 300 $ menesiui.

Anonimiškas rašė...

Norejau paklausti kada galima pradeti tvarkytis leidima? Jei dar du menesiai vizos liko galima eiti prasyti melynos knygeles ?

vilma rašė...

melynos knygeles,kaıp tu vadını,galı prasytı lıkus poraı savaıcıu ıkı baıgsıs 3 menesıu bevızıs rezımas.lengvaı gaunama,nebrangı.

Anonimiškas rašė...

Visų pirma, ačiū už informaciją, tikrai naudinga :)
Norėčiau paklausti, esu turkijoje šiais metais buvus tris kartus,pirmą kartą vykau sausio mėn. Iš viso susidaro 63 dienos. Šiuo momentu planuoju vėl vykti į turkiją, tačiau nebežinau, kiek dienų galiu likti :S 27d?, 3 mėn?, ar kaip čia.. labai būsiu dėkinga už pagalbą :)

Mex rašė...

Manau 27dienas, nes parašyta 90dienų 180dienų laikotarpyje.
Norėjau paklaust gal kas susidūrėte su tokiu reikalu, kad reikalinga Turkijos viza, tačiau jau esate Turkijoje? Ką darėte?
Be to, ar einant į Turkijos ambasadą LT reikalinga kur nors pasirašinėti ar gali paduoti dokumentus kitas asmuo?