2010 m. vasario 19 d., penktadienis

Turkijos transporto ypatumai


Nors čia gyvenu ne taip jau ir trumpai vasarą bus metukai dveji mano emigracijai iš Lietuvos. Per tą laiką spėjau daug pažinti, bet ko gero dar daugiau netikėtumų manęs laukia kvelyje. Tarkim, kad ir paskutinės kelionės metu, pastėbėjau, kad sunkvežimiai puošiami įvairiais šūkiais, ar sunkvežimiams duodami vardai kaip ir laivams. Tiesą sakant ne tik sunkvežimiams, bet ir lengviesiems automobiliams.
Jau ilgą laiką manęs nebestebina tokie užrašai kaip MASALLAH ar ALLAH KORSUN, prireikė ne vieno pokalbio, kad suprasčiau na kokio velnio dėti tokius užrašus ant transporto, kurie išvertus reiškia Dieve saugok ar Dieve atlygink, pasirodo, kad net jeigu kažkas perskaito tyliai ne balsu jau tarsi paprašo dievo saugoti."
Na kas čia esate viešėję ko gero pastebėjote, kad turkai vis tik labai prietaringi žmonės, jau ko verti mėlyni karoliukai, pakabukai naudojami kaip amuletai nuo nužiūrėjimo. Taip vadinama "Velnio akis"  taigi tie Mashallah ir Allah Korsun po kurio laiko tampa kasdienybe, bet tarkim nuotraukoje esantis automobilis iš geltono užrašo sako - Durum bu, kas ne visai pažodžiui išvertus būtų "štai ir viskas", ar dar linksmesnis užrašas ant sunkvežimio tame pačiame kelyje - "Kucucuk incecik - muzutelis plonytelis", o kur dar ne viena sutikta BEYAZ GUL - baltoji roze... Taigi merginos komplimentais turkai ne tik jus zarsto, siaip is esmes ko gero emocinga tauta negailinti svelniu vardu ir automobiliams... 
Posted by Picasa

Komentarų nėra: