2011 m. gegužės 20 d., penktadienis

Ūsuotieji turkai ir ką gali jums papasakoti ūsaiKaip jau skaitėte kelionių manijos parengtame tekste, vienas iš neteisingų įsivaizdavimų, kad turkas būtinai bus pilvotas ir kas be ko ūsuotas (nors pilvotų nemažai, bet ko gero ne ką daugiau Lietuvoje pagyvenusių pilvotukų).

Taigi apie ūsus... Ūsuotų turkų gal kiek daugiau nei Lietuvių, bet tikrai ne dauguma. Ūsai šioje šalyje ne tik šiaip veido plaukai, bet gali būti politinių pažiūrų išraiška. Kažkada rašiau apie turko asmenybės tipą, kurį gali apspręsti jo dėvimi batai, o štai prie batų pridėję ūsų teoriją sužinosite ir politines pažiūras.

Dominuoja trijų tipų ūsai. Štai pavyzdžiui vešlūs, ant lūpos užlipę ūsai. Kaip antai paveikslėlyje dažnai vadinami "komunistų" ūsais, 


tiesą sakant palyginus su vienu kitu totaliratirinio valdymo lyderiu (vienu iš didžiųjų "tėvų"), matomai bandoma atkartoti jų ūsus. Turkijoje beje sėkmingai savo veiklą vykdo Turkijos komunistų partiją, o vieno lyderio vardas tapo toks populiarus, kad daugelio komunistinių pažiūrų tėvų vaikai gavo tą vardą.

Atleiskite apie politiką daug papasakoti negaliu, nesu ekspertė, nesijaučiu kompetetinga komentuoti, bet kiek teko pastebėti Turkijoje yra komunizmo šalininkų, kartais rengiami minėjimai su gvaizdikais ir pan. Ko gero tai labiau pasipriešinimas kitai virš lūpos pakirptais "migdoliniais" ūsiukais turkų grupei, kurie taip sakant proislaminės politikos šalininkai. 

Dabartinis ministras pirmininkas šiuo metu su tokio tipo ūsiukais. Nemažai religingų dėdžių taip pat bus su tokiais veidaplaukiais. Na ir dar viena ryški ūsuotūjų grupė, kai ūsai svyra žemyn. Taip vadinami pilkieji vilkai, Turkijos nacionalistai. Jiems būdingas perdėtas galingojo tėtušio pono Kemalio Atatiurko šlovinimas bei tikėjimo, kad Turkija yra pasaulio centras.Taip, kad ponai ir ponios ūsai Turkijoje rimtas reikalas. Ne visi ponai ūsuoti, bet jei ūsuoti, tai jų ūsai gali turi tam tikrą reikšmę...

.

Komentarų nėra: