2011 m. spalio 22 d., šeštadienis

Vėliavos kultūra Turkijoje


Dauguma draugų, pažįstamų ar tiesiog šiaip sutiktų žmonių man nuolat pabrėždavo ir pabrėžia kaip gerbiama yra Turkijos vėliava, apie Tėvynės meilę ir Atatiurko kultą net nekalbu.
Vėliavomis puošiamasi per valstybines šventes, tiesa tai nieko naujo, juk visose šalyse taip daroma. Dar tepraėjo kelios dienos po terorizmo aktų Turkijoje, neminiu vieno kito pasprogdinimo be aukų. Tačiau Turkijos rytuose žuvus jauniems kariams, daugelis namų išsprogo kaip raudonomis uogomis, Turkijos vėliavomis.
Tiesa bestebėdama visą šitą "raudonį" ant namu, automobilių ir kitur. Pas mus tiesa trispalvės intensyviau suplevėsuoja laimingesnėmis krepšinio akimirkomis. Na bet grįžtant iš trispalvio nukrypimo prie raudonojo galiu pasakyti, kad arba mano suvokimas apie pagarbą vėliavai yra kitoks, arba pagarba vėliavai Turkijoje suprantama kažkaip iškreiptai, nes kokia gi pagarba kabinti vėliavą ant skalbinių virvės su skalbinių segtukais? Juk ant tos pat skalbinių virvės savo triuskikus kabinti, ten pat vėliava.
Taigi Erdoganai vietoje to, kad pasauliui demonstruoji savo vėliavos pagarbą, kažin ar tikrą, imkis veiklos, išmokyti savo liaudį pagarbos...
Nes dabar nepagarba tik ant žemės gulinčiai vėliavai, o kaip vėliava ant skalbinių virvės ar dar dievas žino kur... Man kaip skuduras kabanti vėliava ant kas antro namo tikrai nepapasakoja apie didžią jūsų pagarbą savo vėliavai.

Komentarų nėra: