2012 m. gegužės 5 d., šeštadienis

Lauktuvės iš Turkijos

Jau braukau savo kalendoriaus dieneles iki užsitarnautų atostogų. Planuoju susitikimus, svajoju apie mielus jaukius vakarus su artimais man žmonėmis, o planuojant susitikimus norisi parvežti visiems po gabalėlį Turkijos. Esu giliuose apmąstymuose kas patiktų mano draugams, kas skanu, o kas gal ne. 


Iš esmės Turkijoje egzotikos tikra gausa. Tarkime ar esate ragavę rožių uogienės, o arbūzų. Ne tokia didelė egzotika, bet Lietuvoje tikrai nesutinkama ir figų uogienė, o gal džiovintų baklažanų, bet ar mano mieliausieji ir brangiausiosios žinos ką iš jų galima pasigaminti

O kur dar prieskonių gausa... 
ivairūs aštrūs ir neaštrūs pipirai, tarkime įvairiems patiekalams su mėsa tinkami ISOT pipirai, akrtais kiek aštrūs, asmeniškai mano namuose ir mano virtuvėje labai retai naudojamas prieskonis, bet mano vyro giminė be šio prieskonio neįsivaizduoja maisto, todėl jo namuose, o dar tiksliau šaldiklyje turiu kokį pusę kilogramo, ačių uošveliui, kuris parūpina šių prieskonių tiesiai iš Turkijos gilumos. 


O dar mano taip mėgstamas granatų sulčių koncentratas, tikra nuostabuma salotoms. 
 Įdomus saldumynas yra pismaniye, lyg tai chalvos lyg tai cukraus vatos hibridas, mazi tarsi vatos gumulėliai tirpstantys burnoje. 
Ach ir taip, žinoma, mano draugų taip vadinamos "paukščių smegenėlės", o iš tiesų, tik cukruoti, kepinti avinžirniai


 O kur dar baklavos dėžutė, kuris gresia cukrine bombele visiems brangiausiems. Tiesa dažnai užkliūva akis tiek turistams skirtuose tekstuose tai dar kur perskaityti, kad baklava sulaistoma medumi... Įdomu iš kur tokia propaganda, bet sulaistoma tik cukraus sirupu. Tiesa baklava turi daug rūšių, o kiekvienas mažytis skirtumas, šį gardėsį paverčia nebe baklava.
Tarkime mano mėgstamiausi yra šobijet, kurio viduriuke buna šiek tiek manų kruopų įdaro ir cukraus man atrodo šiek tiek mačiau, o kitas Biul biul yuvasi beje labai grazus vertimas lakstingalos lizdelis, ten jau visas sviesto ir cukraus derinio grozis atsiskleidžia.

 Viskas dažniausiai sukasi apie maistą, nes nemanau, kad Kinijoje pagamintos lauktuvės dulkių rinktuvės būtų malonios dovanos. Man atrodo, kad teisingiausia vežti lauktuves kurios susinaudoja, o tarp jų gali būti ir puikaus naminio alyvuogių aliejaus muilo. Tikrasis ir naminis paprastai yra visiškai neišvaizdus, bet tikrai geras produktas. Jau kuris laikas iš mano vonios išsikraustė dušo želės ir prausikliai, o garbingą vietą užėmė nedailus, kreivas šleivas muilo gabalas. 

O kur dar alyvuogių aliejus. Šalto spaudimo vėlgi naminis, trintas tik akmenimis? 

Nors Turkija yra musulmoniška šalis iki islamo atėjimo regione ypač klestėjo vyninkystė, kuri pamažu ima aatsigauti. Egėjo jūros regione yra mažas nuostabus kaimeliukas su nuostabiais vynais, o stipresnis alkoholinis gėrimas yra anyžiaus skonio RAKI
Raki gerimo kultura beje irgi visai kitokia, nei mums iprasta. Is leto gurksnojama dazniausia su gausia vakariene, kurioje butinai bus zuvies patiekalu, vaisiu, suriu. Prie raki daug kalbu, juoko, smagaus laiko ir leto laiko leidimo.O kaip jums, kas jus pradžigina iš Turkijos?


7 komentarai:

Anonimiškas rašė...

As tai parveziau skaniosios obuoliu arbatos.. :)

Priklydele rašė...

svarbiausia, kad ji jums skani, o siaip tai toji arbata toks labiau turistams skirtas tirpus misinukas. Nepastebejau, kad vietiniai kada nors megautusi ja.

Anonimiškas rašė...

... ir dar ...
nuo pirmojo apsilankymo Turkijoje esu priklausoma nuo šalių - pačių netikėčiausių spalvų. Nežinau, kiek autentiška, bet taip pat puiki lauktuvė !

Priklydele rašė...

na saliai tikrai ivairus :) dar trikotazas zinoma...

Elaya rašė...

As vezu geros kokybes pekmeza, nes Lietuvoj nieko panasaus nemaciau:)

Anonimiškas rašė...

mano megstamiausi pirkiniai: alyvuogiu aliejus, muilai, roziu kosmetika, alyvuoges, granatu, slyvu sultys (ar kaip jas vadina) salotoms, kokybiska tekstile ir drabuziai (puikus kokybes ir kainos santykis) :)

Anonimiškas rašė...

Sveiki, o kur galima butu isigyti tos arbuzu uogienes? ismaisiau visus supermarketus Alanijoje, niekur neradau ir pazistami vietiniai nieko negalejo patarti ;(